top of page

Purjejaht Linda on saanud nime Eesti rahvuskangelase Kalevipoja legendaarse ema järgi. Linda sünnitas Eesti ajaloolise rahvuskangelase - hiiglase, kes tegi imesid nii maal, kui ka merel. Jahtlaev Linda on eraomandis ja registreeritud Pärnu jahtklubis. Linda on pika ja kuulsa ajalooga legendaarne purjejaht, mis seilab Eesti lipu all.

Laev ehitati Gdanskis Conradi laevatehases 1978. aastal. Järgmised 14 aastat oli Linda Tallinna merekooli õppelaev, erineva astmega meremeeste väljaõppeks. 80ndatel on Linda pardal teeninud ja purjetanud paljud tuntud Eesti meremehed ja praegused kaptenid. Sellest ajast peale on Linda olnud Eesti purjelaevastiku lipulaev. 1980. aastal kuulus Linda Moskva olümpiaregati ajal VIPi laevastikku, kus võõrustati Rahvusvahelise Olümpiakomitee esindajaid.

Linda on olnud eraomandis alates 1992. aastast ja viimane omaniku muutus toimus 2017. aastal. Viimase 30 aasta jooksul on Linda osalenud aktiivselt erinevatel Läänemerel toimunud purjetamise võistlustel. Jaht renoveeriti täielikult 2002. aastal ja viimase kolme aasta jooksul on Linda saanud uued purjed, täiendatud navigeerimis- ja turvasüsteemi, uue ilme ja peaaegu uue meeskonna. Linda on partnerlussuhtes Saul Sailing (www.puri24.ee) koolitusmeeskonnaga. Linda kipperiks Tall ShipsRace 2021 on juhtiv koolitaja Elmo Saul. Linda treeningprogrammid koostavad kapten Elmo Saul ja kapten Lauri Helaniemi. Lauri Helaniemi on tuntud purjetamis- ja kaitseohutuse ekspert Soomest, kes liitub Linda meeskonnaga 2021. aasta Tall Ships Race'iks. Oma pika rahvusvahelise purjetamis- ja ohutusalase kogemusega aitab Lauri kaasa sellele, et Linda koolitusprogrammid oleksid rahvusvahelistele standarditele vastavad ning annaksid võimaluse noortel purjetajatel saada uusi kogemusi ning teadmisi. Varasema Tall Shipsi võistluse korralusmeeskonna liikmena, võistlusel osalenud kipri javõistlusklassi võitjana toob Lauri meeskonnale avameresõidu lisakogemuse, sõites Linda meeskonna koosseisus viimasel etapil Mariehamnist Szczecini.

Linda alaline meeskond on kogenud- ja noorpurjetajate segu, mis kindlasti inspireerib praktikante. 2021. aasta võistluse ajal on meeskond mitmekesine. Meeskonnas on meremehi, kes ümber maarkera seilanud ning ületanud ookeane, ja on meremehi kes on kuulsust kogunud laval rokkides. 2001. aastal Eurovisiooni lauluvõistluse võitja, Tanel Padar, kavatseb meeskonda kuuluda Turust Tallinnasse sõites, Tallinnast Mariehamnini astub pardale The Smilersi hing ning süda Hendrik Sal-Saller.

Koolitatavad on Pärnu, Pirita (Tallinn), Nõuni ja Kuressaare (Saaremaa) purjetamisklubidest. Mõned praktikandid on juba ookeanidel sõitnud ja osalenud avamerevõistlustel, kuid enamiku jaoks on see esimene tõeline avamere kogemus. Nõuni jahtklubi mageveepurjetajad osalevad avamereüritusel esimest korda ja kirjutavad oma klubile ajaloos uue peatüki.

Linda meeskond on uhke, et kuulub 2021. aastal Tall ShipsRace'i laevastikku, ja ootab seda põnevusega. Meie jaoks on ohutus esmatähtis ning soovime, et meeskonnal ja treenitavatel tulevad ohutud ja nauditavad võistlused.

bottom of page